Detox

Hashi detoks online

Hashimoto to nie wyrok, przekonaj się

Hashimoto to nie wyrok, przekonaj się

Jak jeść z korzyścią dla tarczycy

Hashi detoks. Wzmocnij tarczycę, chudnij bez stresu, pokonaj objawy Hashimoto! to propozycja wydawnicza od Marka Zaremby, który od ponad dwóch dekad zmaga się z wymieniona w tytule chorobą. Zmiany tarczycowe nie mogą być w niej wyleczone, dlatego trzeba dążyć do niezaogniania stanu zdrowia i starać się minimalizować objawy. Choroba autoimmunologiczna, dobrze prowadzona, z dbałością o zdrowie, nie powoduje dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu. Bardzo silnie wpływa na nią dieta, prawidłowo dobrane produkty, w tym witaminy i minerały, mogą zminimalizować zmęczenie, uczucie ciężkości, a także wpłynąć na utratę wagi.

Dobrze dobrane posiłki w diecie Hashimoto powinny zawierać w sobie jod, selen, cynk oraz witaminę D. Te z pewnością dostarczą nam ryby, kasza oraz jajka. Powinniśmy natychmiast wyeliminować cukry proste i trzymać się indeksu glikemicznego. To bardzo ważne, ponieważ od tego zależy, czy utrzymamy prawidłową wagę i poczujemy się lepiej. Przepisy, które proponuje autor są proste w stworzeniu, nie wymagają nadmiernej wiedzy kulinarnej i przede wszystkim można je stosować przy ograniczonym czasie oraz budżecie. A co ze słodkościami? Tradycyjne wyroby cukiernicze niestety nie będą się kwalifikowały, ale nic straconego, ponieważ autor zamieszcza całą listę smakołyków, którymi możemy objadać się do woli. Tak, to możliwe!

Zdrowie jest proste


Terminologia i ogrom zasad, z którymi osoba z dolegliwościami ma po raz pierwszy do czynienia faktycznie może zniechęcać, a nawet przerażać. Autor wychodzi nam na przeciw i tworzy przydatną ściągę z indeksem glikemicznym (możemy ją zabierać na zakupy i mieć pewność, że robimy je dobrze) oraz przydatne tabele, co możemy, a czego nie powinniśmy spożywać. W zbilansowanej diecie ważnym jest, by wpleść do naszego życia odrobinę aktywności fizycznej, dostosowanej do zaawansowania schorzenia i możliwości czasowych, ważne, by regularnie.

Autor proponuje również 10-dniowy hashi detoks, który mogą stosować również osoby zdrowe. To zbawienne działanie dla naszej tarczycy, o którą powinniśmy dbać z należytą starannością. Trzymanie się zasad, nawet przez kilka dni sprawi, że poczujemy przypływ energii, będziemy się budzić wypoczęci i z łatwością przyjdzie nam praca umysłowa. Warto zastosować takie oczyszczanie kilka razy w roku, z pewnością będzie też dzięki temu raźniej osobie w naszym otoczeniu, która zmaga się z chorobą. Należy pamiętać, że naturalne wspomaganie leków jest bardzo ważne, a płynące z tego korzyści możemy odczuć już po kilku dniach od rozpoczęcia kuracji.

Food obraz autrstwa azerbaijan_stockers - www.freepik.com